BANCOSEDEL, "12 Schillingar Banco" Stockholm den 29 aug. 1848.

Två vattenstämplarna i övre delen av papperet. No 82265. 18x13,5 cm.

Slitage. Gulnad. Fläckar. Monterad upptill på ett papper.

Utropspris
1 500 SEK