SPEGEL och KONSOLBORD, gustaviansk stil, 1900-tal.

Gråmålade skiftande i gröngult. Rak form. Konsolbord med nedåt avsmalnande ben med kannelyr. Dekor av spiralband, lagerstav och rosetter. Längd 73 cm, bredd 43 cm, höjd 75 cm. Spegel med rak form och dekor av girlander, lagerstav, rosetter och bladstav. Höjd 138 cm, bredd 72 cm.

Renoverade. Slitage. Repor. Bakstycke med spricka.

Utropspris
4 000 SEK