SERVIS, 12+4 delar, porslin, Meissen-liknande märkning, 1800-tal.

Grönt bladmotiv och förgylld dekor på vit botten.
8 koppar med fat, 4 extra fat medföljer, sockerskål med maskaroner, höjd 13,5 cm, gräddkanna 17,5 cm, tekanna, kaffekanna.

Slitage, nagg, hårfin spricka i en kopp, sockerskålen med avslag. Kaffekannan och sockerskålen saknar lock.

Utropspris
250 EUR