BYRÅ, daterad 1844.

BYRÅ, daterad 1844.

Rak form med profilerad kant. Beslag i mässing. Bär datering 1844 invändigt. Längd ca 118, djup ca 55, höjd ca 102 cm.

Slitage, repor och stötmärken. Renoverad och kompletterad med bland annat senare bemålning samt beslag. Nyckel saknas.

Utropspris
2 500 SEK