PARTI BESTICK, silver, 31 delar, diverse svenska/danska stämplar, 1800/tidigt 1900 talet, vikt 1122g.

Olika modeller. 6 + 1 teskedar, 4 + 1 matskedar, 1 bordsked, 6 + 1 senapsskedar, 2 gafflar, 3 kakspadar, 2 tänger, 1 druvsax, 1 uppläggningssked, 1 såsslev, 1 kniv.

Bruksslitage, vissa delar med hårt slitage, gravyr, anlöpning.

Utropspris
4 000 SEK