Madeleine Pyk – en samling F769

TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets andra hälft.

Gjutjärn med stenskiva. Dekor av balusterformad fot med blad. Diameter ca 65, höjd ca 72 cm.

Slitage, repor och märken. Missfärgning och fläckar. Mindre skador vid yta.

Utropspris
2 000 SEK