SPEGEL, empire, stämplad W. Lind med Söderhamns Hallstämpel, 1800-talets första hälft.

Bronserad, förgylld och bemålad. Rak form med dekorfält. Mått 59x34 cm.

Sedvanligt ytslitage, fläckar, anlöpningar och smärre färgbortfall. Bakstycke saknas. Renoverad och kompletterad.

Utropspris
1 500 SEK