BORDSLAMPA, Kaiser Leuchten, modell 6824/111, Tyskland, 1950-60-tal.

Metall och plåt. Gråtonad justerbar plåtskärm, diameter 29,5 cm. Totalhöjd 41-48 cm.

Slitage, repor, mindre märken, anlöpningar, ytsmuts, ej funktionstestad. Skyddstyg i botten delvis lossnat.

Utropspris
150 EUR