BORDSLAMPA, Boréns Borås, 1940/50-tal.

Skärm och fot i mässing. Mittstång i björk. Etikettmärkt. Höjd 53 cm.

Smärre slitage och repor. Fot med anlöpningar. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK