GRÄDDSNÄCKA, silver Jacob lampa, Stockholm 1780. Rokoko. Total vikt 257 gr.

Invändigt förgylld, oval på tre bladfötter, kant med pärlstavsdekor, hänkelfäste med kartusch och blommor. Längd 18 cm.

Smärre slitage, sliten förgyllning.

Utropspris
18 000 SEK