BORD, modell 85, Slagelse Møbelvaerk A/S, Danmark, 1950/60-tal.

Teakfaner och ek. Två utdragbara skivor. Längd 123 (228), bredd 83, höjd 73 cm.

Slitage, fläckar, repor och mögelangrepp med mindre fanerskador.

Utropspris
1 500 SEK