Mina (Vilhelmina) Carlsson-Bredberg

(Sverige, 1857-1943)
(Sverige, 1857-1943)

VILHELMINA (MINA) CARLSON BREDBERG, olja på duk, monogramsignerad samt daterad 1901.

Blomsterstilleben. 46x38 cm.

Ytslitage, smärre krackelyrer. Ett hål i duken, ca 1,5 cm långt.

Utropspris
5 000 SEK