BORD samt STOLAR, 6 st, "modell 510", Svensk fur, Göran Malmvall, Karl Andersson och söner. 1900-tal.

Furu, svängd rygg. Stolar brännstämplade Svensk Fur. Bordets längd 130, bredd 78, höjd 73 cm.

Kraftigt slitage. Repor och märken. Stolar instabila. Lösa ryggar. Rostiga skruvar.

Utropspris
3 000 SEK