TANDLÄKARSKÅP, omkring 1900-talets mitt.

Målad metall. Överdel med glasade sidopartier samt hyllplan i glas. Underdel med skåpsdörr och bakomliggande hylla. Längd 60 cm, bredd 36 cm, höjd 170 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Fläckar. Repor. Färgbortfall. Senare målning samt senare nyckel. Gummifästet till glaset ställvis något löst sittande. Under färg synliga textpåskrifter. Nyckel finns.

Utropspris
3 000 SEK