PALL, Alvar Aalto

PALL, Alvar Aalto

Böjträ med sits av skinn, märkt Artek 1954 (årtal med bläck).

Bruksslitage, repor, skinnet med smärre fläckar.

Inköpt på Hedbergs i Vinslöv.

Utropspris
4 000 SEK