VAS, Josef Ekberg, Gustafsberg, 1917.

Dekor i blått av löv mot ljusblå fond. Signerad J Ekberg, Gustafsberg, 1917. Höjd 28 cm.

Glasyrbortfall och defekter. Mynning med glasyrbortfall. Smärre krackelyr inuti.

Utropspris
4 000 SEK