VASER, 3 st samt SKÅL, glas, Alvar Aalto, Iittala, 1900-talets slut/2000-tal.

Konturerade former. En del i opalglas, tre delar i klarglas. Tre delar märkta "Alvar Aalto", samtliga delar etikettmärkta "Iittala". Höjd ca 4- 25 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK