Madeleine Pyk – en samling F769

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. GN 25. Otydlig sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö. 1940-talets slut.

Klart och brungult glas med musch. Höjd 29,5 cm.

Sedvanligt slitage.

Klubbat pris
1 550
16 322
1 780
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (16 bud)
22 apr 2015 14:36
1 550 EUR
22 apr 2015 14:36
1 500 EUR
22 apr 2015 14:35
1 350 EUR
22 apr 2015 14:35
1 300 EUR
22 apr 2015 14:34
1 250 EUR
22 apr 2015 14:34
1 200 EUR
22 apr 2015 14:34
1 150 EUR
22 apr 2015 14:34
1 100 EUR
21 apr 2015 10:20
1 000 EUR
20 apr 2015 20:05
1 000 EUR
6 apr 2015 6:55
620 EUR
3 apr 2015 14:45
600 EUR
3 apr 2015 8:04
550 EUR
2 apr 2015 21:34
490 EUR
2 apr 2015 19:05
190 EUR
2 apr 2015 18:54
155 EUR