INDUSTRILAMPOR, två stycken, Brottby mekaniska verkstad, 1900-talets första hälft.

Svartlackerade med ställbara halsar. Den ena plakettmärkt. 47-93 cm.

Ej funktionstestade. Bruksslitage, färgbortfall och rost.

Utropspris
1 500 SEK