BORDSSURTOUT, nysilver och glas, 1700/1800-tal.

Oval form med uppsvängda sidor. Fyra hållare för slipade glasflaskor med silverlock. På fyra svängda fötter. Ej stämplade. Höjd 31 cm, längd 23 cm.

Slitage. Nagg. Smärre avlagringar. Hållare med lösa fästen.

Utropspris
3 000 SEK