FOTPALL, OTTO SCHULTZ, Boet, Göteborg, 1930-tal.

Klädsel i brunt skinn med pärlspik av mässing, lös dyna i plysch. Höjd ca 45 cm, längd 61 cm, bredd 32 cm.

Bruksslitage. Smuts, repor ,skav och märken. Skador till skinet. Dyna med troligen senare klädsel.

Utropspris
2 000 SEK