Nystilar

Nystilar

SKRIVBORD, Nyränesans, omkring år 1900.

Svarvade ben, lådor i sargen, fiktiva luckor i fronten. Skiva med läderskoning. Bredd 131,5 cm, djup 69 cm, höjd 77 cm.

Slitage. Ben med lagning. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK