ARMBANDSUR, 14/18K guld, 1900-talets första hälft. Total vikt inklusive urhus.

Urtavla med svärtade siffror. Urhus 14K. Diameter ca 22 mm. Boett med inskription. Armband 18K guld, längd ca 16 cm.

Ej funktionstestad. Bruksslitage. Några repor.

Utropspris
3 000 SEK