SHATULL, 1800-tal.

SHATULL, 1800-tal.

Bl.a mahogny. Rak form med inläggningar av rutmönster och blomma. Invändigt fackinredning. Handtag på sidorna. Bredd 40 cm, djup 22,5 cm, höjd 23 cm.

Slitage. Sämrre skador. Nyckel saknas.

Utropspris
1 500 SEK