LJUSKRONA, Venetiansk stil, 1900-tal.

Svagt gultonad glasmassa. 6 ljuspunkter. Lösa spjut i form av vridna blad och påskliljor. Höjd ca 83 cm.

Slitage. Ej funktionstestad. Smärre nagg.

Utropspris
4 000 SEK