Smycken
640918

COLLIER, 2 st, bärnsten och malakit, sannolikt 1900-talets mitt.

Ovala doserade kulor av bärnsten. Längd ca 40 cm. Doserade kulor av malakit med detaljer av gulmetall. Längd ca 61 cm.

Bärnstenscollier med defekt lås. Slitage.

Utropspris
1 500 SEK