KAMEROR, 7 st, bland annat, Kodak, Solida III, Contaflex, Olympus Pen-EE.

Parti kameror. Olika modeller och ålder.
Kamera, Eastman Kodak Company Rochester, NY., U.S.A. Kodak Ball Bearing Shutter. Objektiv Kodak Anastigmat F-7 7 170 mm. No 70499.

Kodak, Vest Pocket Kodak Autographic Special. Objektiv Kodak Anastigmat F-7 7 nO 112370.

Kamera, Franka Solida III, Made in Germany US-zone. Objektiv 3660208 Schneider-Kreuznach Radionar 1:2,9/80.

Kamera, Olympus-Pen EE, No 852055, Japan. Objektiv Olympus D.Zuiko 1:3,5 f=2,8 cm.

Kamera, Canon no 558421. Japan. Objektiv Canon Lens 50mm 1:1.8 No 339566.

Kamera, Zeiss Ikon Contaflex No 861/02. Stuttgart, Tyskland. Objektiv Carl Zeiss Nr 1530869 Tessar 1:2,8 f=45mm.

Kamera, Six-20 'Brownie' C Made by Kodak. Fodral.

Bruksslitage. Märken och repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK