MATTA, orientalisk, sent 1900-tal, 365x130 cm.

Övermönstrat mittfält mot mörkblå botten samt huvudbård mot röd botten.

Bruksslitage, ställvis något hårdare slitage.

Utropspris
2 000 SEK