FÅTÖLJ, "Amiral", Karin Mobring för IKEA, 1900-talets andra hälft.

Kromad ställning. Rygg, sits och armlän av skinn. Höjd ca 71 cm, bredd ca 63 cm, längd ca 66 cm.

Fläckar. Slitage, repor och märken.

Utropspris
3 000 SEK