BORDSLAMPA, "105", Uno och Östen Kristiansson, Luxus Vittsjö, 1960-tal.

Trebent stativ i oljad ek. Lös kupa i vitt opalglas. Höjd 36 cm inklusive skärm.

Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK