Bestående av;
12 tallrikar (diameter 24),
12 tallrikar (diameter 21)
12 djupa tallrikar (diameter 24),
11 assietter (diameter 18),
1 tillbringare,
1 såsskål,
3 ovala uppläggningsfat,
4 ovala karotter.
Bruksslitage, nagg, smärre krackelering, någon missfärgning.