SKÅP, Axel Larsson, Bodafors, 1961.

Teak och björk. Hyllor och lådor bakom pardörrar med räfflor, invändig inredning av hyllplan och lådor. Fyra raka kopplade ben. Längd 98, bredd 45, höjd 159,5 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, smärre repor och nagg. Lådor saknas.

Utropspris
4 000 SEK