SÄNGAR, ett par, art deco, möjligen Otto Wretling, 1930-tal.

Lackad och betsad björk. Rikt snidad dekor. Längd 210, bredd 96, höjd 81 cm.

Ej fullständigt genomgånga pga säljes omonterade. Bruksslitage, repor och fläckar. Slagskador med ställvis bortfall. Se även nummer 641669.

Utropspris
3 000 SEK