TIDSKRIFTSHYLLA, "Zink", Jonas Bohlin, Källemo AB, Värnamo, 1900-talets andra hälft.

Vitlaserade trähyllor på betongfundament. Svartanodiserade metallstopp. Höjd 154 cm.

Bruksslitage. Mindre fläckar och smärre stötmärken. Nagg på fundament, möjligen ursprungliga.

Utropspris
2 500 SEK