Madeleine Pyk – en samling F769

SKRIN, silver, oidentifierade stämplar, 1800-tal, vikt ca 515 gram.

Bevingade tassfötter. Lockknopp av fantasidjur. Lås med ståldetaljer. Längd 16 cm, bredd 11 cm, höjd ca 14 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Skador på fötterna. Lås med rost. Lockknopp med möjlig lagning. Mindre bucklor och anlöpningar. Nyckel finns.

Utropspris
3 000 SEK