Lisa Johansson-Pape

(Finland, 1907-1989)
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)

LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA. Tillverkare Orno. Sent 1940-tal.

Mässingsfot beklädd med svart läderimitation, gröneloxerad aluminiumskärm. Höjd 145 cm.

Sedvanligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
4 700
53 909
4 919
Utropspris
4 000 EUR
Budhistorik (12 bud)
23 apr 2015 15:47
4 700 EUR
23 apr 2015 15:47
4 600 EUR
23 apr 2015 15:23
4 400 EUR
23 apr 2015 15:23
4 200 EUR
23 apr 2015 15:23
4 200 EUR
23 apr 2015 14:09
3 600 EUR
22 apr 2015 21:53
3 500 EUR
22 apr 2015 21:53
3 500 EUR
22 apr 2015 16:46
3 300 EUR
22 apr 2015 1:40
3 200 EUR
5 apr 2015 23:53
3 100 EUR
2 apr 2015 14:58
3 000 EUR