BESTICK, 58 delar, silver, GAB, Stockholm 1900-talets andra hälft. Vikt med stålblad ca 2107 gram.

Modell Rosenholm. 6 Matgafflar (19,5), 6 matknivar (22,5), 3 matskedar (20), 7 bordsgafflar (18), 7 bordsknivar (20), 3 bordsskedar (18), 20 teskedar (12) samt 6 kaffeskedar (11).

Smärre bruksslitage.

Utropspris
10 000 SEK