Nystilar

Nystilar

BYRÅ, nyrenässans, 1800-talets slut.

Rak form med utdragslådor. Beslag i mässing. Dekor av bland annat flankerande kolonnetter. Längd ca 92, djup ca 52, höjd ca 112 cm.

Slitage, repor och mindre stötskador. Renoverad och kompletterad, med bland annat senare ben, bemålning och beslag. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK