TAKKRONA, Frankrike, 1800-talets slut.

Förgylld brons. Dekor av fasetterade glaskulor och stavar. Tre ljuspunkter. Diam 53 cm och höjd 60 cm.

Smärre slitage. Enstaka prismor saknas. Ej funktionstestad.

Utropspris
8 000 SEK