FICKUR, 14K guld samt gulmetall, Perfecta, 1900-talets första hälft. Total vikt ca 91,77 g.

Guldfärgad urtavla med rutmönster, guldfärgade arabiska siffror och sekundvisare. Inre boett ej i guld. Diameter 5 cm. Etui medföljer.

Ej funktiontestad. Bruksslitage. Anlöpning. Bucklor.

Utropspris
1 800 SEK