GAVLAR TILL TRÄDGÅRDSSOFFA, ett par, gjutjärn, 1900-talets början.

Genombrutna med rik dekor av blad. Längd ca längd ca 70, bredd ca 3, höjd ca 85 cm.

Slitage, repor och märken. Renoverade med senare bemålning samt senare träsocklar.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

411. Johan Petter Grönvall, dessertbestick, 36 st, förgyllt silver, Stockholm 1818-1821, knivarna av Bernt Erlandsson,
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK