Madeleine Pyk – en samling F769

SPETSGLAS 1700-tal och BRÄNNVISKFLASKA, glas, 1800-tal.

Glasets höjd 17 cm. Flaskan graverad dekor med skepp samt texten "segla du min vän men kom snart igen" GWS och kungligt monogram "CJXIV " under krona. Höjd 20,5 cm.

Bruksslitage

Utropspris
150 EUR