TALLRIK, porslin, Kina, 1700-tal.

Polykrom dekor med blomster samt parställda familjevapen. Diameter 24,5 cm.

Bruksslitage. Sprickor och lagningar. Nagg. Glasyrbortfall.

Utropspris
1 500 SEK