Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284

BISKVIFLICKDOCKA, Armand Marseille 390, Tyskland. 1900-talets första del.

Huvud av porslin. Blundögon. Öppen mun. Kropp av massa. Längd ca 60 cm.

Slitage. Kroppen med krakelerad yta, senare ommålad.

Utropspris
1 500 SEK