Philips Wouwerman

(Holland, 1619-1668)
Philips Wouwerman
(Holland, 1619-1668)

PHILIPS WOUWERMAN, hans art, olja på duk, osignerad.

Rastande ekipage. 33,5 x 28,5 cm.

Ytslitage, krackelyrer, retuscher, färgbortfall, fläckar, smuts, troligen dubblerad duk.

Proveniens

Inköpt 1917 i Haag.

Utropspris
12 000 SEK