BORDSSERVIS, 71 delar, glas, swedish grace, Gunnar Håkansson, Johansfors, 1920-/30-tal.

Etsad dekor. De flesta delar signerade Jf H 344. 9 selterglas, 13 likörglas, 11 grogglas, 7 snapsglas, 11 rödvinsglas, 10 vitvinsglas samt 10 starkvinsglas. Rödvinsglasens höjd 14,5 cm.

Några obetydliga kantnagg.

Utropspris
5 000 SEK