STOLAR, 6 st, omkring år 1900.

Sk tapetserarstil. Svärtad stomme. Skuren dekor. Fast stoppad rygg och sits. Främre ben med hjultrissor av mässing.

Fläckad klädsel, hårt slitage. Repor och märken.

Utropspris
2 500 SEK