SOFFBORD, "Cinema", Gunnila Allard.

Kvadratisk skiva av skitlimmad bok, stomme av förkromad metall, längd 80, bredd 80, höjd 52 cm.

Bruksslitage, repor, smärre fläckar.

Formgivet 1994.

Utropspris
1 500 SEK