SKRIVBORD, George III, England, 1700-talets slut.

Så kallat partners desk. Mahogny. Skrivskiva i skinn. 5 lådor på vardera sida. Bredd 140 cm, djup 79 cm, höjd 77 cm. Nyckel finns.

Slitage på skrivskiva, repor, skador. Nyckel finns.

Utropspris
6 000 SEK