Vitt urtavla med arabiska siffror, liten sekundvisare. Boett nummer 504055. Urverk nummer 476959. Caliber 52. Boett och urverk signerad. Urtavlan osignerad. Diameter 53 mm.
IWC
Bruksslitage, smärre repor. Ej funktionstestat.